Moskitiery - skuteczna ochrona przed owadami

23.06.2014

Sezon letni jest to okres wzmożonej aktywności tak nielubianych przez nas komarów, much czy meszek, które potrafią zepsuć nam ciepły letni wieczór. Skuteczną ochrona przed tymi intruzami są moskitiery, wśród których każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swojego okna.

Moskitiery ochronią nas przed niechcianymi owadami oraz przenikaniem pyłków do wnętrza domu dzięki siatce wykonanej z włókna szklanego, która dodatkowo nie ogranicza widoczności. Wszystkie jej elementy  odporne są na działanie warunków atmosferycznych, gwarantując jej tym samym trwałość na wiele lat użytkowania.

Typy moskitier

Moskitiery ramkowe znajdują zastosowanie na oknach uchylnych, których używamy wyłącznie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Montowane na początku wiosny zapewnią nam one skuteczną ochronę do końca jesieni. Dodatkowo moskitiery te mocowane są w bardzo prosty i bezinwazyjny sposób- za pomocą  uchwytów obrotowych, dzięki czemu możliwy jest  ich szybki demontaż po sezonie. W przeciwieństwie do zwykłych siatek mamy tutaj pewność, że będą nam one służyć przez wiele lat. Wystarczy tylko zadbać o to, aby po zdjęciu ich z okna, dokładnie wyczyścić moskitierę i przechować w odpowiednim miejscu.

Moskitiery rolowane okienne(rolowane pionowo) posiadające mechanizm sprężynowy, pozwalają na szybkie rozwinięcie lub zwinięcie siatki do kasety. Po rozwinięciu siatka mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy.  Po zwolnieniu siatki z zaczepów, zastosowany w tym typie moskitier spowalniacz zwijania, pozwala na płynne nawinięcie tej siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.

Moskitiery rolowane drzwiowe (rolowane poziomo) występują w wersji rolowanej pojedynczo oraz rolowanej podwójnie. Wersja rolowana pojedynczo znajduje zastosowanie przy standardowych drzwiach lub oknach, natomiast wersja rolowana podwójnie idealnie sprawdzi się w oknach z ruchomym słupkiem.

Moskitiery w wersji rolowanej mogą być zintegrowane z roletą zewnętrzną.

Moskitiery drzwiowe wyposażone są w uchwyt do otwierania oraz magnesy lub listwę magnetyczną, które utrzymują moskitierę zamkniętą . Posiadają one także uszczelkę szczotkową dodatkowo zabezpieczając nasze wnętrze przed „nieproszonymi gośćmi”. Komfortowym rozwiązaniem jest zastosowanie w tych moskitierach samozamykaczy, które automatycznie domkną ją kiedy jest otwarta.

Moskitiery plisowane to produkt, który idealnie sprawdzi się na dużych przeszkleniach, na oknach tarasowych przesuwnych jak i otwieranych, a jej konstrukcja  sprawi ,że użytkowanie jej stanie się prawdziwą przyjemnością. System moskitiery pozwala na łatwe i stabilne prowadzenie siatki, która układa się w harmonijkę, a po zsunięciu cały jej pakiet ukryty jest w prowadnicy. Dolna prowadnica moskitiery nie stanowi dodatkowej bariery, co może okazać się bardzo istotne, jeżeli w naszym otoczeniu przebywają osoby starsze lub niepełnosprawne. Komfortowym rozwiązaniem jest  tutaj bardzo prosty demontaż :moskitierę plisowaną możemy łatwo schować  po sezonie wypinając cały pakiet z uchwytów. Dodatkowo produkt występuje w wersji z futryną lub bez futryny.


Czytaj także: