Markizy tarasowe i balkonowe

31.01.2024

Piękne słoneczne dni zachęcają do relaksu w naszych ogródkach lub na tarasach i balkonach. Świeże powietrze oraz ciepło wpływają na nas kojąco, sprawiają nam przyjemność i pozwalają wypocząć. Jednocześnie zbytnie nasłonecznienie i związana z tym wysoka temperatura oraz szkodliwe promieniowanie sprawia, że często unikamy przebywania poza zamkniętymi pomieszczeniami. Jak w pełni wykorzystać potencjał naszych balkonów i tarasów sprawiając, że wypoczynek w tych miejscach będzie jednocześnie komfortowy i bezpieczny, a przede wszystkim zapewni nam odrobinę cienia w upalne letnie dni? Jednym z częściej wybieranych rozwiązań są zapewniające zadaszenie markizy.

 

Funkcjonalność
Markizy ochronią nas przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz również przelotnym deszczem. Poprawią tym samym komfort optyczny i termiczny w miejscu ich zastosowania, dając nam odrobinę wytchnienia podczas upałów. Dostępna w wielu modelach możliwość sterowania elektrycznego oraz zastosowania automatyki pogodowej dodatkowo wzmocni funkcjonalność ich użytkowania na co dzień oraz zapewni prostą obsługę.

Różnorodność
W zależności od naszych preferencji i potrzeb do wyboru mamy wiele różnych modeli markiz: zarówno tarasowych jak i balkonowych, w wersji kasetowej i bezkasetowej, spośród których możemy wybrać opcję najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom i preferencjom. Gama ponad stu różnych wzorów i kolorów tkanin oraz dodatkowo pięć różnych kolorów konstrukcji aluminiowych pomoże nam dopasować markizy do naszego indywidualnego stylu oraz zharmonizować je z otoczeniem i budynkiem.

Trwałość
Bezpośrednie narażenie na różnorodne warunki atmosferyczne sprawia, że markizy tarasowe i balkonowe obok estetycznego wyglądu muszą być przede wszystkim trwałe. Dostępne w naszym sklepie markizy wyposażone są w atestowane i wysokogatunkowe tkaniny akrylowe, dodatkowo zabezpieczone impregnatem na bazie Teflonu. Znacząco zwiększa to ich trwałość oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych. Natomiast wykonana z ekstrudowanego aluminium konstrukcja markiz wraz z zastosowaniem wytrzymałego łańcucha Flyer'a na przegubach ramion zapewnia niezawodność ich działania przez wiele lat.

Komfort
Markizy elektryczne lub z napędem ręcznym, balkonowe lub tarasowe, w różnorodnych kolorach i opcjach do wyboru - rozmaitość modeli tych produktów pozwala na ich dopasowanie zarówno do naszych wymagań, jak i do budynku. Pomaga nam również wykreować wymarzone miejsce do wypoczynku w ciepłe dni. Markizy są jednocześnie stosunkowo łatwe w montażu - w zależności od miejsca montażu można go wykonać samodzielnie za pomocą uchwytów ściennych, krokwiowych lub sufitowych.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się nieco więcej na temat tego rodzaju osłon lub też nie wiecie, który model byłby najlepszy w przypadku waszego tarasu lub balkonu - napiszcie do nas. Postaramy się pomóc wam w wyborze odpowiednich opcji.

 

W celu wyboru i skonfigurowania konkretnego produktu pod wymiar zapraszamy do odwiedzenia: https://www.arolety.pl/oslony-zewnetrzne/markizy 


Czytaj także: