SQUID - Osłona do każdego typu okna

02.08.2017

Unikalną zaletą SQUIDA jest fakt, że to tkanina jest najważniejszym elementem. Dzięki nośnikowi kleju tkaninę montuje się bezpośrednio na oknie, bez dodatkowych elementów systemowych. 

Można ją również w dowolnym momencie zdjąć i przykleić ponownie. Takie działanie powtórzymy nawet do 20 razy, przy czym właściwości tkaniny oraz kleju nie zmienią się. To właśnie specjalny klej (opatentowany przez producenta) sprawia, że tkanina może być swobodnie montowana na szybie. Nie niszcząc jej, nie pozostawiając warstwy klejącej nawet przy wysokich temperaturach, a także nie rolując się pod tkaniną. Materiał jest odporny zarówno na wilgoć, jak i wysokie temperatury, a co najważniejsze łatwo go dostosować do wymiarów okna.

Na straży Twoje prywatności 

SQUID jest transparentną tkaniną, która pozwala cieszyć się widokiem z okna w czasie dnia, ale znacznie ogranicza możliwość zaglądania z zewnątrz do środka pomieszczenia. Efekt SQUIDA można porównać do pokrytej szronem szyby okiennej lub delikatnej zasłony. Przechodnie nie mogą zajrzeć do środka, ale Ty możesz cieszyć się widokiem na zewnątrz i dużą ilością światła dziennego w pomieszczeniu.

Doskonale sprawdzi się również w miejscu pracy, np.: na szklanych ściankach działowych. Nie zaciemnia wnętrza, dając jednocześnie komfort prywatności.

Także wieczorem SQUID pozwala cieszyć się prywatnością. Ale im ciemniej na zewnątrz tym więcej widać z zewnątrz, lepiej więc wtedy zaciągnąć zasłony lub rolety. Warto zaznaczyć, że zastosowanie systemu SQUID nie przeszkadza montowaniu dodatkowych osłon. 

SQUID może mieć dowolny kształt. Bez względu na to, czy okna są okrągłe, trójkątne czy w kształcie rombu. A także, czy chcemy zastosować osłonę na oknie dachowym, w witrynie czy w ogrodzie zimowym.

W dowolnym kształcie w dowolnym miejscu

Ponadto zatrzymuje dużą część promieni słonecznych, jest więc idealnym rozwiązaniem w przypadku okien, które są wyeksponowane na mocne nasłonecznienie. Ciepło słoneczne jest blokowane podwójnie: po pierwsze nie ma przestrzeni pomiędzy odporną na słońce tkaniną, a szybą okna, po drugie ponieważ sama tkanina odbija część promieni słonecznych w ten sposób obniżając temperaturę we wnętrzu. Zależnie od wybranego koloru , odbijane jest 25% - 36% energii słonecznej. Testy pokazały, że temperatura wnętrza może być obniżona o co najmniej 3 stopnie C.

Co ważne, osłona SQUID jest odporna na wilgoć i wysokie temperatury (do 60 stopni C ), jest również trudnopalna oraz posiada właściwości antybakteryjne, może być zatem stosowana w bardzo różnych wnętrzach.

Dopasuj i zamów swoją dekorację SQUID: https://www.arolety.pl/oslony-wewnetrzne/rolety-materialowe/squid 


Czytaj także: