Plisy idealnie dopasowane do wnętrza

02.12.2021
Plisy okienne
 

Szukając odpowiednich osłon na nasze okna często oczekujemy rozwiązania, które jest jednocześnie proste, funkcjonalne i estetyczne. Takiego, które nie zdominuje swoim designem wystroju naszego wnętrza, jednocześnie dając nam sporo opcji dopasowania go do naszego stylu. Przede wszystkim jednak pozwalającego nam na pełną kontrolę wpadającego do pomieszczenia światła. Odpowiedzią na te potrzeby mogą być żaluzje plisowane. Czym różni się to rozwiązanie od innych osłon na okna i w jakich wnętrzach okaże się najbardziej praktyczne?

 

Dekoracyjny minimalizm
 

Standardowa plisa ma prostą, minimalistyczną formę i jest montowana najczęściej w świetle szyby lub tuż obok niej. Dzięki temu nie przytłacza swoją konstrukcją pomieszczenia i idealnie wpisuje się w przestrzeń okna. Jej elementem dekoracyjnym i jednocześnie cechą charakterystyczną jest ułożona w regularne plisy tkanina. W zależności od naszych preferencji może być ona wzorzysta lub jednolita kolorystycznie, o zdecydowanym wyrazistym odcieniu lub też w neutralnych barwach, delikatnie przepuszczająca światło lub całkowicie zaciemniająca pomieszczenie. Wybór tkaniny możemy dopasować do stylistyki naszego wnętrza i naszych potrzeb. Czyni to żaluzje plisowane osłonami okiennymi równocześnie minimalistycznymi w formie i o dużym potencjale dekoracyjnym.

 

ZALETY ŻALUZJI PLISOWANYCH
 

Największą jednak zaletą żaluzji plisowanych jest możliwość ich ustawiania na dowolnej wysokości okna. Ta praktyczna strona plis pozwala na precyzyjną kontrolę wpadającego światła i jej dostosowanie do naszych potrzeb w ciągu dnia. Jest to szczególnie funkcjonalne w pomieszczeniach, w których ze względu na kąt padania promieni słonecznych, chcemy przysłonić określony fragment okna nie zaciemniając jednocześnie całego wnętrza. Stąd plisy znakomicie sprawdzą się między innymi w pomieszczeniach na parterze, kuchniach, łazienkach, sypialniach jak również w biurach. Sposób sterowania plisy również możemy dobrać do jej rodzaju i naszych preferencji, najczęściej jednak stosowanym rozwiązaniem w przypadku okien pionowych jest prosty i praktyczny uchwyt przymocowany do dolnej i górnej listwy plisy.

ROZWIĄZANIE DLA NIETYPOWYCH OKIEN
 

Żaluzje plisowane są również znakomitym rozwiązaniem dla okien o nietypowych kształtach - trójkątnych czy w kształcie trapezu. Często stosuje się je również w przypadku okien dachowych lub skosów, jest to również znakomita propozycja do ogrodu zimowego. Zamawiając plisy na wymiar możemy je idealnie dopasować do naszych okien.

RODZAJE PLIS
 

Żaluzje plisowane dostosowujemy do naszych potrzeb wybierając odpowiednie ich parametry. W zależności od rodzaju okien i naszych planów możemy zdecydować się między innymi na plisy okienne bezinwazyjne lub inwazyjne, zaciemniające lub transparentne, na okna pionowe lub dachowe. Oprócz rodzaju tkaniny i sposobu montażu możemy również dopasować kolor osprzętu plisy lub sposób jej sterowania. Wbudowany w nasz sklep konfigurator plis umożliwia proste przejście poprzez wszystkie te kroki i dobranie rodzaju żaluzji plisowanej idealnie dopasowanej do każdego wnętrza.


Czytaj także: