Jak odpowiednio dobrać aranżację okna?

26.06.2015

Okazuje się, że nie jest łatwym zadaniem dobór odpowiedniej osłony okiennej. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele rodzajów dekoracji okiennych, których mnogość i różnorodność kolorystyczna wprowadza niejednego w zakłopotanie. Jednak bez względu na to czy decyzja padnie na roletę, żaluzje, plisę, zasłonę lub inną dekorację okienną, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru.

Po pierwsze jest to stopień zaciemnienia wnętrza. Arolety.pl oferuje Państwu produkty (żaluzje plisowane czy rolety materiałowe), gdzie poszczególne materialy posiadają informacje co do stopnia zaciemnienia pomieszczenia.

Do produktów całkowicie zaciemniających zaliczyć można rolety lub żaluzje plisowane z tkaniną podgumowaną lub powłoką aluminiową.

Częściowe zaciemnienie pomieszczenia zagwarantuje nam najbogatsza grupa produktów, w tym m.in.: żaluzje aluminiowe,  drewniane czy bambusowe, rolety typu dzień-noc, rolety rzymskie oraz żaluzje plisowane i materiałowe. Jeżeli zdecydujemy się na jakąkolwiek z rolet materiałowych, plisowanych czy rzymskich ważne jest abyśmy zwrócili uwagę na oznaczenie przepuszczalności światła.

Funkcje raczej dekoracyjną, niż przysłaniającą pełnią wszelkie osłony z zastosowaniem materiałów transparentnych (rolety rzymskie, rolety materiałowe, żaluzje plisowane). Przy zastosowaniu tego typu osłon uzyskamy nastrojowe i rozproszone światło.

Kolejną ważną rzeczą jest zwrócenie uwagi na sposób montażu wybranej osłony okiennej. Każdą roletę czy żaluzję możemy zamontować na oknie lub na ścianie, zależnie od wielkosci danego produktu. Przy montażu do sciany lub do sufitu musimy jednak pamiętać o tym, aby pakiet żaluzji czy rolety po zwinięciu znajdował się nad oknem.

Przy wyborze odpowiedniej przesłony okiennej powinniśmy kierować się także kolorystyką i stylem wnętrza do którego ma nawiązywać wybrana osłona. W ofercie arolety.pl znajdziecie Państwo tkaniny w różnych kolorach, wzorach, o różnorodnej fakturze: matowe, gładkie czy połyskujące, które z pewnością znajdą odzwierciedlenie w każdym wnętrzu.

Jeżeli chcą Państwo zasięgnąć więcej informacji oraz fachowego doradztwa zachęcamy do kontaktu telefonicznego.


Czytaj także: