Funkcjonalność rolet Screen ZIP

19.02.2022

Na przestrzeni kilku ostatnich lat ZIP Screen stał się jedną z najbardziej popularnych osłon zewnętrznych na okna. To rozwiązanie nieprzypadkowo coraz chętniej wybierane jest zarówno do nowo powstałych budynków, altan czy tarasów, jak i apartamentów oraz mieszkań. Rolety typu ZIP Screen znakomicie wkomponowują się w fasady budynków podkreślając ich estetykę oraz zapewniając jednocześnie skuteczną kontrolę nasłonecznienia i niezwykle komfortową obsługę na co dzień. Ze względu na perfekcyjnie połączenie minimalistycznego designu i nowoczesnych rozwiązań produkt ten można zaliczyć do klasy premium wśród osłon okiennych.

ZIP Screen to rodzaj sterowanej elektrycznie rolety zewnętrznej, w której zastosowano mechanizm zamka błyskawicznego, a tkanina jest zintegrowana z prowadnicami bocznymi. Dzięki temu system ten wykazuje między innymi wysoką odporność na wiatr, a w pozycji zamkniętej pełni również funkcję moskitiery. Wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych dodatkowo wzmacniają wykonane z ekstrudowanego aluminium prowadnice i kaseta. Tkanina wykorzystana w tym rozwiązaniu pozwala na znaczne zredukowanie promieniowania cieplnego. W zależności od wybranej przezierności (stopnia otwarcia) pozwala również na dostosowaną do indywidualnych potrzeb kontrolę nasłonecznienia pomieszczeń czy przestrzeni.

Rolety ZIP Screen najczęściej obsługiwane są za pomocą pilota, przełącznika naściennego lub urządzenia mobilnego. Mogą być również zintegrowane z popularnymi systemami inteligentnego sterowania domem lub mieszkaniem. Dodatkowo rolety te można doposażyć w automatykę pogodową i przeciążeniowe napędy elektryczne. Czyni to ZIP Screen jednym z najbardziej komfortowych w codziennym użytku rodzajów osłon na okna.

Prosty i nowoczesny design rolet typu Screen uzupełniony o możliwość indywidualnego dopasowania kolorów kaset oraz tkanin sprawia, że są to jedne z najbardziej uniwersalnych i efektownych osłon zewnętrznych. Idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku przeszkleń o dużej powierzchni, jak i standardowych okien. Dzięki dużej wytrzymałości na warunki zewnętrzne mogą być również montowane jako osłony balkonów, tarasów, pergoli oraz altan i werand. W pozycji zamkniętej chronią wtedy nie tylko przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, ale również przed insektami i zanieczyszczeniami.

ZIP Screen wyróżnia się wśród innych osłon funkcjonalnością połączoną z minimalistycznym, eleganckim wyglądem. Wśród wielu zalet tego rozwiązania warte zwrócenia uwagi są między innymi:
- ochrona przed nagrzewaniem oraz nadmiernym nasłonecznieniem wnętrz i chronionych powierzchni,
- redukcja kosztów klimatyzacji;
- nowoczesny design;
- duża wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne;
- komfort obsługi;
- płynne prowadzenie tkaniny;
- trwały, najwyższej jakości system.

 

Produkt możesz skonfigurować pod adresem:

https://www.arolety.pl/rolety-screen-zip-heroal-zewnetrzne

lub

https://www.arolety.pl/oslony-zewnetrzne/rolety-screen-zip-heroal-podtynkowe 


Czytaj także: